Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Küprose reisid

Küpros - Limassol

Kreekapäraselt Lemesos - tänapäeval suuruselt teine linn Küprosel, on aastate jooksul kujunenud populaarseks turisimikeskuseks. Tänapäeva Limassol on samanimelise ringkonna halduskeskus ning siin asub Vahemere piirkonna suurim transiidisadam.

Limassol jaguneb kaheks osaks: stiilsete kohvikute, restoranide, baaride ja kauplustega vanalinnaks (Palia Yitonia), mis paikneb endises türgi linnajaos, ümber vana kalasadama ning kuurordikeskuseks. Vanalinn on populaarne piirkond nii turistide kui ka kohalike hulgas - söögi- ja joogikohti on igale maitsele, samas toimub ka vilgas kaubandustegevus.
Kuurordikeskus e Yermasogeia on eraldi linnaosa, mis paikneb vanalinnast u 3 kilomeetrit ida pool. Limassoli kuurordi ööelu jääb alla vaid Agia Napa omale, tants ja trall kestab samuti õhtust varajaste hommikutundideni.

Huvitavaid kohti leiab ka ajaloohuviline - Limassoli piirkondlik arheoloogiamuuseum esitleb selle piirkonna muinasleide alates 4-5.saj.
1228.a rajatud ja 19.sajandil türklaste poolt ümber ehitatud Limassoli kindluses abiellusid ammustel aegadel kuningas Richard Lõvisüda ja kuninganna Berengaria. Käesoleval ajal on kindluse ruumides keskaega käsitlev muuseum.
Ligi 300 erineva looma-linnuliigiga Limassoli loomaaed asub rannapromenaadi lähistel. Siin on loodusloomuuseum, ja hariduskeskus, kus näidatakse loodusteemalisi filme. Loomaaia territooriumil on ka eraldi osa lastele.
11 km kaugusel Limassoli keskusest idas, Amathuse piirkonnas, asuvad saare ühe tähtsaima antiikaegse kuningriigi varemed. Arheoloogiliste väljakaevamiste käigus leitud esemed viitavad inimasustusele ligi 14.saj. e.Kr. Siin võib näha Afrodite templi varemeid ning kreeka-foiniikia hauakambreid.

15. sajandil rajatud Kolossi kindlus asub Limassolist lääne pool, Kolossi külas. Just siin hakati valmistama kuulsat COMMANDARIA veini, mis ongi nime saanud sõjaväe juhtkonna „grand commanderie" järgi. Kolossi maad olid viljakad ja siin kasvatati peale viinamarjade ka puuvilla, oliive ja suhkruroogu, mida eksporditi erinevatesse Vahemere piirkondadesse ning kaugemalegi. 

Küpros - Paphos

Tänu legendile merevahust sündinud armastusejumalanna Aphroditest, kes just Paphose lähistel kaldale astus, sai linnast kultuspaik juba ammustel aegadel. Rooma ülemvõimu aegu oli Paphos Küprose saare pealinnaks.

Tänapäeval meelitavad inimesi siia kristallselge veega lahesopid, meeldiv atmosfäär ja mitmekesised puhkamisvõimalused. Linn jaguneb kaheks osaks: nn Kato Paphos (Lower Paphos) ehk linna mereäärne osa, kus asuvad linna tähtsaimad ajaloolised vaatmisväärsused ja jahisadamaga kuurordikeskus ning Ktima (Upper Paphos) ehk Paphose tegelik linnaeskus. Ktima linnaosa on massiturismist suhteliselt puutumatuks jäänud, seega saab siin nautida kohalikku elu-olu, suurepäraseid restorane ning kaunist koloniaalarhitektuuri.

Kultuurihuvilistele: Paphos on arheoloogiliselt Küprose kõige olulisem piirkond. Kogu linn kuulub Unesco maailmapärandi nimekirja ning üks siinseid huviobjekte on kindlasti hästisäilinud ankiiksete mosaiikidega Dionysose maja. Linnas on bütsantsi-, arheoloogia-ja etnograafiamuuseum. Paphose sadamast u 2,5 km lääne poole jäävad nn kuningate kaljuhauad. Antiik- Kreeka ühe tähtsaima pühapaiga - Aphrodite templi varemed paiknevad Paphosest vaid u16 km idas.

Aktiivse puhkuse sõpradele: Paphose lähiümbruses leidub neli 18-rajalist golfiväljakut, samuti looduskauneid radu nii jalgsi- kui jalgrattaretkedeks.

Küprose üldinfo

Küpros oli Eesti Vabariigi algusaastatel sihtkoht, kuhu sai otse Tallinnast lennata pea igal suvel. Vahepeal on nii Küpros kui Eesti liitunud Euroopa Liiduga ning muutunud on ilmselt nii mõndagi.
Küpros on suuruselt kolmas saar Vahemeres, mis paikneb Türgi ranniku lähedal.

Pealinn: Nicosia (Lefkosia), u. 230 000 elanikku
Rahvaarv: u 797 000
Pindala: 9251 km2
Riigikord: saare kreeklastele kuuluv osa on vabariik
Usk: õigeusk
Keel: kreeka,türgi, turismipiirkondades räägitakse inglise ja muid keeli
Ajavahe: kellaaeg on sama, mis Eestis
Valuuta: euro

Suuremad linnad
Limassol ( Lemesos ) - 145 000 elanikku
Larnaka - 48 900 elanikku
Paphos - 31 700 elanikku
 

Miks minna Küprosele ?

Küpros – see on põnev kooslus tuhandete aastat taha ulatuvast ajaloost, kaunist loodusest, randadest ja veel millestki tabamatust. Olles kultuuriliselt seotud Kreekaga ning paiknedes Euroopa vetes, kannab Küpros endas ometigi ka paljude teiste erinevate tsivilisatsioonide mõjusid. Geograafiline asupaik Aasia ja Aafrika naabruses, Süüria, Liibanoni ja Türgi läheduses, on Küprosele heitnud idamaise loori. On öeldud, et ei kusagil mujal maailmas leia külaline ühel nii väikesel maalapil nii mitmekesist loodust ja kultuuriväärtusi …
Küpros – see on mõnus rannapuhkus ühendatud põnevate jalutuskäikudega Nicosia vanalinnas, kaunid unikaalsete freskodega ajaloohõngulised, arheoloogilised vaamisväärsused, meeleolukas ja unustamatu Limassoli veinifestival, väikesed idüllilised mägikülad, kus küproslased on väärikalt säilitanud esivanemate traditsioonid ja elamud…
Küpros – see on ka võimalus eemalduda turismikeskuste melust ja nautida rahulikke matkaradu ja puutumatut loodust Troodose mägedes ja Akamase poolsaarel …
Küpros – see on lõbus ja muretu ööelu Agia Napa ja Limassoli eriilmelistes baarides ja klubides, maitsev Küprose köök ja võrratud veinid …
Küpros – see on armastuse- ja ilujumalanna Aphrodite sünnipaik – seega ideaalne puhkuse veetmise koht nii romantikutele kui ka kõigile teistele, kes soovivad nautida mitmekesist, põnevat ja turvalist puhkust….
 

Plussid ja miinused:

Soojem kliima kui paljudes teistes Vahemereriikides
Kaunid liivarannad ja huvitavad vaatamisväärsused
Võimalus valida erinevate kuurortide vahel
Idamaiste sugemetega kreekapärane kultuur

- Varakevadel võib esineda temperatuurikõikumisi
 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva