Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Kreeka reisid

Kreeka - Kreeta saar

Kreeta on suurepärane koht puhkamiseks – enam kui 300 päeva aastas on siin päikselised. Kreeka suurimal saarel on pakkuda niivõrd palju, et ühest puhkuseajast ei jätku, et külastada kõiki huvitavaid kohti. Vaata veel...

Kreeka - Parga ja Sivota (UUS)

Maaliline ja miniatuurne väikelinn

Maaliline Parga on ehe Kreeka väikelinn, mille võluvasse atmosfääri armuvad kõik. Siin saab veemõnusid nautida kirkas merevees ja päikest võtta kaunitel liivarandadel. Parga kaunis ümbrus oma oliivisaludega on lausa loodud jalgrattasõiduks ja matkamiseks. Parga on mugav sihtkoht ka lastega reisimiseks. Head hotellid ja rand ning mänguväljakud kindlustavad mõnusa puhkuse ka pere pisimatele.
Parga 1

Rahulik rannapuhkus

Sivotas möödub teie puhkus rahulikus tempos nautides kaunist loodust ja rannapuhkust. Mõnusaid randu võib leida nii pere pisimatele kui ka aktiivseid veemõnusid nautivatele : suuremal Mega Ammose rannal saab tegeleda veespordiga , Bella Vraka saarel asuvale liivarannale pääseb aga rannikult madalas vees kahlates. 

Hotellid asuvad mugavalt ranna lähedal. Uhkel mäenõlval pilkupüüdvana asuv Sivota Diamond sobib nõudlikumale reisijale, lastega peredele sobib Albatros Hotel, mis on lühikese jalutuskäigu kaugusel nii randadest kui ka kauplustest ja  restoranidest. 

Kreeka - Lefkada (UUS)

Kui teil on plaanis lõõgastav rannapuhkus, siis Lefkada on just teile! Kathisma ja Porto Katsiki randu peetakse maailma kaunimateks.  Lefkadase randades on erinevad võimalused nii aktiivseks rannapuhkuseks koos erinevate veespordivõimalustega kui ka täielikus rahus päikese nautimiseks.

Paljude randade ja lapsesõbralike hotellidega Lefkas ja sümpaatne Nidri küla sobivad suurepäraseks puhkuseks koos lastega. Uusi kogemusi saab osaledes põnevatel ekskursioonidel, laevasõitudel lähisaartele või omal käel
ümbrust avastades.

Lefkada 1

Kreeka - Zakynthos (UUS)

Lõõgastav puhkus unelmate liivarandadel

Zakynthosel ootavad teid Joonia mere kauneimad liivarannad! Meelepärase ranna peaks leidma igaüks- rannad varieeruvad pikkadest liivaribadest pisikeste idülliliste rannasoppideni.
Zakynthos 1 - Laivanhylkyranta Agios Georgios

Kreeka - Rhodos

Tänu külluslikule päikesepaistele, arvukatele randadele ja mõnusalt kreekapärasele atmosfäärile, on Rhodos Kreeka üks populaarsemaid puhkekeskusi. Saar on väike ja hea infrastruktuuriga, seega on turistile on mugavalt kättesaadavad kõik puhkamisvõimalused ja vaatamisväärsused. Loodus on lopsakas ja mitmekesine, liivarandadest kuni männimetsadega kaetud mäenõlvadeni. Vaata veel...

Rhodos 3

Kreeka - Korfu

Korfu on Joonia mere suurim ja väidetavalt ka kauneim saar, mis hiilgab smaragdina kesk türkiissinist merd. Saarel on palju rohelust – põhjaosas haljendavad oliivisalud, keskosas kõrguvad metsaga kaetud mäetipud, lõunaosas võib nautida puutumatut mägist loodust. Vaata veel...
Korfu 7

Kreeka - Santorini


Üle pika aja  saab taas lennata ainulaadsele Santorini saarele otse Tallinnast. Korraldame 5 otselendu  22.08.-26.09.2013 (viimane tagasilend). Lennud toimuvad neljapäeviti ja lennuaeg on u 4 t.
Sihtkohas ootab Aurinko esindaja, kes võtab teid lennujaamas vastu, viib läbi ekskursioonid ning on igati abiks võimalike probleemide lahendamisel.Santorini on kuulus oma võrratute päikeseloojangute poolest ning mägine läänerannik loob nende nautimiseks ideaalsed võimalused. Meie hotellid paiknevad laugjamal idarannikul, saare  elavaimas kuurordis  Kamaris ning kaljusel läänerannikul, kõrgel kraatrinõlval asetsevas maalilises  Imeroviglis.
Lennuväli paikneb läänerannikul ning  jääb Kamarist u 6 km ja Imeroviglist u 12 km kaugusele. Bussitransfeer lennujaamast kestab u 15-20 min.

Miks Santorini

  • Santorini on reisigurmaanide meelispaik, trendikas ja eriline. Saart tullakse nautima eelkõige mäenõlvadele laotatud piltpostkaardilike sini-valgete külakeste, lummavate vaadete, erksinise mere ja kontrastiderohke dramaatilise vulkaanilise maastiku pärast. Santorini meeliülendavad päikeseloojangud on maailmakuulsad, tõmmates kohale teiste seas ka rikkaid ja ilusaid nii Kreekast kui ka kaugemalt. Saar sobib ideaalselt romantikutest päikese- ja loodusenautlejatele.
  • Loodus. Santorini sai oma praeguse kuju tänu u 3600 a tagusele võimsale vulkaanipurskele, mis hävitas Minose kultuuri nii Kreetal kui Santorinil, jättes viimasest suure osa vee alla. See sündmus omakorda lõi legendi Santorinist kui legendaarsest Atlantisest. Tänane poolkuukujuline saar on koos väikeste naabersaartega osa iidsest vulkaanikraatrist, mille järskudelt nõlvadelt saare läänesosas avanevad  supervaated. Ida- ja lõunaranniku põnevalt värvilised - mustad, hallid, punased  - rannad on samuti kunagise looduskatastroofi pärand.
  • Ajalugu ja kultuur. Ajaloohuviliste maiuspala Santorinil on kahtlemata Akrotiri asula saare edelaosas. See Minose kultuuri esindaja on Egeuse piirkonna üks tähtsamaid ja vanimaid arheoloogilisi vaatamisväärsusi, mille esmaasustus jääb aega  u 3000a eKr. Akrotirit kutsutakse tihti ka Minose Pompeiks, sest küla mattus vulkaanituha alla ning alles tänu väljakaevamistele jõudis see põnev pronksiaja asula meieni. Saare kirevast ajaloost annavad tunnistust erinevate valitsejate poolt ehitatud  kindlused ja valvetornid. Santorini on väga kirikuterohke saar -  suuremaid ja väiksemaid pühamuid  leidub  siin sadades.
  • Aktiivne puhkus. Santorinil leidub häid sukeldumispaiku,  kus saate tutvuda veealuse vulkaanilise maastikuga, samuti saab pea kõikjal snorkeldada, Kamari randadel saab harrastada purjelauasõitu.  Piki mäenõlvu kulgevad kauneid loodusvaateid pakkuvad lühemad ja pikemad matkarajad,  maastiku ilu saab nautida ka rendijalgrattal või hobuse seljas ratsutades.
  • Gurmaanidele. Santorini köök pakub värskeid, ehedaid ja päikselisi maitseid, nagu Kreeka köögitraditsioonis tavaks. Maitseelamusi täiendavad kohalikud veinid on aga tänu laavakivi pinnasele, kliima eripärale ja kohalikele viinamarjasortidele täiesti erilised teiste Kreeka veinide seas. Kuigi veinitootmise traditsioonid on siin iidsed, said need uue, kaasaegsama hoo sisse paarkümmend aastat tagasi. Saarel on palju erinevaid veinimaju, kus saab nautida kohalike meistrite toodangut.

Plussid:
Santorini loodus  on eriline ja meeldejääv
Firas on head ostuvõimalused, palju restorane ja elav ööelu
Oia kuulsad päikseloojangud  ei unune
Santorini maitsev köök ja veinid on õnnestunud reisi lahutamatu osa
Päike ja soe merevesi

Miinused:
- Rannad on tumeda liivaga ja meri läheb enamasti järsult sügavaks
- Suured kõrgusevahed teevad liikumise ebamugavaks
- Lennuväljamüra kostab Kamari osade hotellideni
- Mõnevõrra kallim hinnatase võrreldes teiste Kreeka saartega


Kreeka - Loutraki

Lisaks silmailule, mida pakub ümbritsev loodus, annab Loutraki võimaluse kohtuda eheda Kreekaga – linnake on üks populaarseimaid puhkekohti ka kreeklaste endi seas. Vaata veel...
 

Kreeka üldinfo

Niinimetatud Kreeka usku inimestel ei saa Kreekas puhkamisest ilmselt kunagi küllalt. On asju, mida sooviksid kogeda üha uuesti ja uuesti – näiteks nautida värske oliivõli maitset oma Kreeka salatis või kuulata imeilusa kreeka keele laulvat ja poeetlist kõla.
5000 a vanuse kultuuriajalooga Euroopa tsivilisatsiooni hällis juba vaatamisväärsustest puudu ei tule.
Loomulikult on 16 000 km pikkuse rannajoonega Kreekal olemas kõik puhkajale esmavajalik - kristallselge merevesi, täisteenuseid pakkuvad rannad ning mugavad hotellid. Suurematel Kreeka saartel on mitmeid erinevaid kuurorte, mis võimaldab korduvkülastajal ühte ja sama saart üha uuest küljest avastada. Kui oled ühe saare enda jaoks risti-põiki läbi uurinud, võta ette järgmine!


Pealinn
Ateena, u 3 753 700 (2005, koos eeslinnadega)

Rahvaarv
u 11,1 milj

Kõrgeim mäetipp
Olümpos, 2917 m (mandri-Kreekas)

Ajavahe
Kreekas on sama aeg mis Eestis.

Internetilingid
www.visitgreece.gr - Kreeka turismiameti lehekülg
www.ancientgreece.com i- nfo Antiik-Kreeka kohta
www.lonelyplanet.com/greece


HEA TEADA

Kreeka saared
Kreekal on kokku üle 6000 saare ja laiu, millest vaid 227 on asustatud. Nii Kreeta kui Rhodos on Egeuse mere saared. Kreeta on Kreeka kõige suurem saar ning suuruselt viies saar Vahemeres. Rhodos on Kosi kõrval üks kahest suuremast Dodekaneesi saarest, mis paikneb Väike-Aasia ja Kreeta saare vahel. Korfu on Joonia mere suurim saar, mis paikneb Albaania ranniku lähedal.

Autorent
Autorendifirmasid on palju, kuid kõrghooajal (juulis-augustis) on soovitav auto ette tellida. Juht peab olema minimaalselt 21-aastane ja omanud juhiluba vähemalt 1 aasta. Suuremate autode ja mikrobusside puhul on miinimumvanus 23. Mida pikem rendiperiood, seda soodsam hind.

Elekter
220 V. Üldiselt on pistikud Euroopa süsteemile vastavad, vajadusel saab adapteri osta enamikest supermarketitest.

Raha ja krediitkaardid
Kehtiv rahaühik on euro. Krediitkaardid, nagu Visa, EuroMaster ja American Express, on laialt kasutusel pealinnas ja puhkekeskustes. Väiksemates tavernides ja külapoodides eelistatakse reeglina sularaha. Jootraha Kreekas kuulub teenustasu hinna sisse ning jootraha andmine on vabatahtlik. Loomulikult on aga restoranide ja baaride teenindajad väikese meelehea eest tänulikud ning hea teeninduse eest on sobilik jätta jootraha 5-10% arve summast. Paar eurot on kena jätta ka hotelli toateenijale ja ekskursioonidel bussijuhile.

Keel
Kreeka keel, kuurortlinnades saab hakkama ka inglise ja saksa keelega.

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva