Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Marmaris

Türgi edelaranniku üks ilusamaid kuurorte, Marmaris, asub lahe kaldal, kus saavad kokku Egeuse ja Vahemere veed. Rahvusvahelise lennuväljani on siit 90 km.

Turistid, kes on valinud Marmarise oma puhkuse veetmise kohaks, on meeldivalt üllatunud neile looduse poolt antud võimalusest puhata korraga kahe mere ääres, sest just siit läheb kahe mere vaheline piir. Marmaris on tunnistatud ökoloogiliselt kõige puhtamaks Vahemere kuurordiks. Õhus hõljub pidevalt õrn viiruki ja männivaigu lõhn. Tänapäeval peetakse Marmarist Türgi ranniku kõige euroopalikumaks kuurordiks ja üheks peamiseks jahisadamaks. Mägedest ja männimetsadest piiratud Marmarise laht on üks maailma suurimaid ning peidab endas hulgaliselt maalilisi nurgakesi. Õnneks on suurem osa poolsaarest erategevuseks suletud ala, eesmärgiga säilitada ranniku looduslik ilu.

Marmaris avaldab muljet igal aastaajal. Kuna laht on igast küljest mägedega piiratud, on siin geograafilistest iseärasustest tingituna eriline pehme mereline kliima. Meri on siin alati vaikne ja sile. Merepõhi on nähtav isegi rannast. Võrreldes niiske Antalyaga on Maramarises küllaltki kuiv õhk ja seetõttu kergesti talutav kliima kõigi puhkajate jaoks, eriti kopsuhaiguste all kannatajatele. Arvatakse, et õhutemperatuur on Marmarises küll veidi madalam kui Antalya rannikul, kuid just seetõttu ei ole siin isegi südasuvel rammestavalt palav, mis on aktiivse puhkuse seisukohalt eriti sobiv.

Mereäärsetelt tänavatelt, kus alati elu keeb, sai linn ka hüüdnime „tantsiv linn”. See on noorsoo hulgas üks populaarsemaid kuurorte. Marmarises on Türgi ranniku kõige pikem, 12 km pikkune rannapromenaad, mis on turistide meelispaik. Restoranid, kohvikud, klubid ja diskoteegid asuvad kõigest 15-20 meetri kaugusel veepiirist. Marmarise ja lähedalasuvate asulate vahel kurseerivad edasi-tagasi tuledes säravad laevad ja kaatrid, täis muusikat ja lõbusaid turiste. Kõik see loobki muretu peomeeleolu, mille pärast seda linna nii väga armastatakse.

Marmarises on palju vanaaegseid ehitisi, mis on korralikult restaureeritud ja ühtivad hästi kaasaegse arhitektuuriga. Vanalinn võlub tohutu basaariga ja suure jahisadamaga, kus igal aastal toimuvad rahvusvahelised purjeregatid. Maramarise visiitkaart on idamaisest vanalinnast (Marmara Kaleici) ümbritsetud vana osmanite kindlus.
Marmarist ümbritsevad huvitavad ajaloomälestised ja looduslikud vaatamisväärsused Ephesoses, Prenas ja Miletoses. Muljetavaldavad on IV sajandil enne meie aega asutatud linna Knyda antiiksete amfiteatrite tribüünid, tänavad ja majade vundamendid.
Kolmekümne minuti kaugusel Marmarisest asub Sedire, Kleopatra saar, kus kunagi asus Kleopatra residents. Marcus Antonius vedas Egiptuse kuninganna jaoks siia erilist valget liiva, mis pidi tema armastatut päikesepõletuste eest kaitsma. Üsna lähedal rannikul asub Phosphorlu koobas. Marmarisest on väga lihtne sõita kõiksugu ekskursioonidele teistesse kuurortidesse, näiteks Bodrumisse, Kaunosesse ja Fethyiesse.

Üks turistide armastatumaid vaatamisväärsusi on ka Marmarisest idas asuv Atatürgi park, mis on üks ilusaimaid parke terves Türgis. Linnas on kolm veeparki ja ka veespordiks on olemas väga head võimalused. Marmarise moodsad hotellid, hellitav meri, mahe päike ja laias valikus lõbustusi on ajapikku teinud Marmarise kuurordist Euroopa turistide favoriidi.

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva