Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Antalya

Antalya on koht, kus meri, päike, ajalugu ja loodus moodustavad täisliku harmoonia. Kuurort on maailma turistide seas üks populaarsemaid. Puhas vesi ja kaunis rannik on Antalya visiitkaart. Selles võib ta võistelda eksootiliste saarte kaugete kuurortidega. Antalya kuurort asub Vahemere lääneosas. Antalya vanalinn Kaleichi asub poolkuukujulise lahe järsult merest tõusvatel 40 meetri kõrgustel kaljudel asuval platool, mida piiravad lumised Tauruse mäed.

Kuurort jaguneb Antalya linnaks ja uueks Lara kuurordirajooniks. Kõige kuulsamad liivarannad asuvad 10-15 km kaugusel kesklinnast. Need on Lara idas ja Konjalty läänes, kogupikkusega 6,5 km.

Antalyas valitseb tüüpiline vahemereline kliima – suvel soe ja kuiv, talvel mõõdukalt vihmane. Päike paistab aprillist oktoobrini, kuid siin on küllaltki niiske, keskmiselt umbes 64%. Keskmine veetemperatuur on 21,5°C.

Antalya on suurepärane koht, kus suvehooaeg kestab 8-9 kuud. Loodus on Antalyat õnnistanud püsiva ilma, säravsinise mere ja suurepäraste jahisadamatega. Lõbu ja lusti jätkub siin alati. Tuhanded turistid lahutavad meelt baarides, restoranides, ööklubides ja diskoteekides. Metsaistandikud ulatuvad laia ribana lahe äärest itta ja läände, pakkudes maalilisi radasid matkamiseks. Tagapool tungib läbi uduvine Tauruse hari, ida pool kõrguvad merre tormavate jugadega hiigelkaljud.

Anatalyas on palju antiikmälestisi - näiteks Kaleichi, kesklinn, mis on kümnete sajandite jooksul mitmeid tsivilisatsioone üle elanud. Nüüdseks on vanalinn taastatud ja sellest on saanud siinsete piirkonna turistide meelispaik. Kaleichi on hoolimata paljudele muutustele säilitanud oma iidse näo. Vähe on muutunud ka IX sajandil ehitatud Yivli (tõlkes - kurrutatud) peaaegu 40 meetri kõrgune minarett. Selle juures asub Eski Camii mošee, mis oli algselt, XII sajandil, ehitatud kristlaste kirikuks ja on tänaseks restaureeritud.

Turiste mošeesse alati ei lubata, kuna see tegutseb ka praegu. Antalya vanalinnas asub kuulus karavanserai, mis juba kauem kui kaheksa sajandit väliskülalisi vastu võtab. Praegu asuvad siin meenepoed ja väike muuseum. Muude vaatamisväärsuste kõrval tuleb ära märkida ka Püha Nicolause kirikut. Kirik on kristlaste palverännaku koht, lisaks peetakse seda õigeusu sünnimaaks. Ehkki kirik ei tegutse, tähistatakse siin õigeusu jõule jumalateenistusega vene õigeusu vaimulike osavõtul.

Antalya on algpunkt ekskursioonidele selliste iidsete linnade varemete juurde nagu Pegre, Myra, Aspendos, Syllion, Phaselis ja Termessos, aga ka sellistesse ajaloolistesse paikadesse nagu Kas ja Ksanfu lääne ning Side ja Alanya ida pool. Igal aastal sõidab siia üha rohkem turiste, kes kõik soovivad osa saada selle paiga rikkast ajaloolisest pärandist, arvukatest erinevate tsivilisatsioonide mälestusmärkidest ja tunda neitsiliku looduse kõiki võlusid, nautida rannal peesitamist, meres supelda ja tunda mõnu kõrgetasemelisest teenindamisest hotellides!

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva