Türgi reisid
Türgi - Kemer
Kemeri kuurort asub Antalyast edela pool rahvuspargi territooriumil. Kemer on tuntud oma männimetsade, mägede, maaliliste lahtede ja abajate, puhta mere ja hooldatud randade ning muidugi ka paljude kaasaegset klubide ja hotellide poolest. Vaata veel...
Türgi - Antalya
Antalya on koht, kus meri, päike, ajalugu ja loodus moodustavad täisliku harmoonia. Kuurort on maailma turistide seas üks populaarsemaid. Puhas vesi ja kaunis rannik on Antalya visiitkaart. Selles võib ta võistelda eksootiliste saarte kaugete kuurortidega. Antalya kuurort asub Vahemere lääneosas. Antalya vanalinn Kaleichi asub poolkuukujulise lahe järsult merest tõusvatel 40 meetri kõrgustel kaljudel asuval platool, mida piiravad lumised Tauruse mäed. Vaata veel...
Türgi - Alanya
Alanya, türgi keelest tõlgituna „üllas”, on üks Antalya lõunaranniku ilusamaid linnu. Alanya asutati IV sajandil eKr ja see oli Rooma impeeriumi ajal kuulus kui mereröövlite baas Korakesion. See on sama linn, mille meeletult armunud Antonius Kleopatrale kinkis. Alanya on väga ilus väikelinn, kus on laiad tänavad, hea sadam ja rahulikult sujuv eluviis, mistõttu on see linnake samuti üks populaarsemaid Türgi kuurorte. Vaata veel...
Türgi - Side
Side asub Vahemere kaldal Türgi lõunaosas 68. km kaugusel Antalyast. Vanad pärimused pajatavad, et linna nime võib tõlkida kui granaat – mis on viljakuse sümbol. Side juurde kuuluvad kuurordipiirkonnad Monavgat, Kumkay, Titreyengel, Sorgun ja Colakli. Liigub legend, mille kohaselt Antonius ja Kleopatra kohtusid kunagi Sides ja seetõttu on Side eriti populaarne armunud paaride seas. Vaata veel...
Türgi - Belek
Belek on üks Antalya noorimaid kuurorte, mis asub Tauruse mägede ja Vahemere randade vahel, poolel teel Antalya ja Side vahel, kõigest 30 km kaugusel lennuväljast, antiiklinnade Aspendose ja Perge lähedal. Vaata veel...
Türgi - Marmaris
Türgi edelaranniku üks ilusamaid kuurorte, Marmaris, asub lahe kaldal, kus saavad kokku Egeuse ja Vahemere veed. Rahvusvahelise lennuväljani on siit 90 km. Vaata veel...
Türgi info
Pindala
780 000 km2
Rahvaarv
Ligi 62 miljonit. Suurim linn on Istanbul 10 miljoni elanikuga.
Antalya 900 000 elanikku.
Marmaris 35 000 elanikku.
Icmeler 8000 elanikku.
Pealinn
Ankara, 5 miljonit elanikku
Keel
Türgi keel. Kuurortlinnades räägitakse ka inglise, saksa ja vene keelt.
Usk
Islam. Kuna usk on poliitikast lahutatud, ei mõjuta islam igapäevaelu. Tegu on maailma ühe liberaalsema islamimaaga. Alkohol on vabalt saadaval ning vaba päev on reede asemel pühapäev nagu kõigis Euroopa maades. Islami mõju peaaegu ei tunnegi.
Aeg
Eesti ja Türgi on samas ajavööndis
Raha ja krediitkaardid
Türgi liir. Inflatsiooni tõttu on kurss pidevalt kõikuv. Rahvusvahelised krediitkaardid laialt kasutusel (v.a turgudel ja väikestes poodides). Deebetkaardiga (Visa Electron) saab pangaautomaatidest välja võtta raha. Maksta nendega ei saa. NB! Lisandub panga teenustasu ning protsent välja võetava summa pealt. Kaasa soovitame vahetada eurosid.
Elektrivool
220 volti. NB! Kõrghooaegadel võib olla elektrikatkestusi.
Jootraha
Võrreldes teiste islamimaadega on Türgis jootrahadesse suhtumine leigem. Küll tahavad jootraha aga ekskursioonide bussijuhid ja kohalikud giidid. Jootraha ootavad tavaliselt ka hotelliteenijad.
Kasulikku infot turistidele:
· Musta riietatud naisi ei tasu pildistada, mehi tohib pildistada üksnes nende endi nõusolekul.
· Valuutat võib lisaks rahavahetuspunktidele ja pankadele vahetada ka hotellis. Raha vahetades pöörake tähelepanu sellele, et rahavahetuspunktid võivad igalt tehingult komisjonitasu võtta. Selle kohta peab nähtaval olema ka vastav informatsioon.
· Mošeesse või eramajja sisenedes on kombeks jalatsid ära võtta. Jalanõud jäetakse sissepääsu juurde. Rahvarohketes kohades, kus on palju turiste, võib jalatsid panna kilekotti ja kaasa võtta.
· Mošeed on peaaegu kogu aeg lahti, ent siiski ei tasu neid külastada palvuse ajal (umbes 20 minuti jooksul pärast palvusele kutsumist) ja reedesel päeval (eriti reede hommikul), sest reede on islamipüha.
· Tänavakaubitsejatelt ostetavate kaupade kvaliteet võib üsna tugevasti kõikuda.
· Et Türgi on islamimaa, võib õlle ja teiste alkohoolsete jookide tarvitamine tänaval tekitada kohalike elanike hulgas pahameelt.
· Jootraha antakse pakikandjatele 1 USD ringis ja kelneritele 10% lõunasöögi hinnast. Taksojuhtidele ei ole kombeks jootraha anda.
· Kõik telefoniside liigid on tasulised. Hotellist helistamine on märksa kallim kui telefoniautomaadist. Kuurortlinnades on telefoniautomaadid kõigis hotellides või hotellide lähedal.
· Kauplused ja turud on tavaliselt pühapäeviti ja usupühade esimesel päeval suletud.
· Avalikud tasuta tualetid asuvad reeglina kõigi mošeede juures.