Värsked sooduspakkumised:


Malta reis

Malta 2 - Sininen ikkuna, Azure Window, Gozo

 

Malta saarestik

Malta saarestik asub kesk Vahemerd, 93 km kaugusel Sitsiilast ning 288 km kaugusel Aafrika põhjarannikust. Saarestik koosneb seitsmest saarest, millest 3 suuremat on asustatud. Malta on saartest suurim (u 246 km2) ning enam linnastunud ja rahvusvahelisema hõnguga kui naabersaared. Malta on üks Euroopa tihedamalt asustatud riike, siin elab 1309 inimest km2-l. Eriti tihedalt on asustatud Malta saare idaosa. Suuruselt teine saar Gozo on lopsakama taimestikuga ning palju rahulikum. Saare rannikualadel on piltilusaid helesinise vee ja järskude kaljuseintega lahesoppe. Kolmas asustatud saar Comino on samuti rahulik saareke, kus on vaid üks hotell. Kohe Comino kõrval paikneb asustamata Cominotto. Kahe saare vahelisele alale moodustub kanal, mida kirgassinise ja kristallselge vee poolest kutsutakse Helesiniseks Laguunik

Pindalalt pisike, kuid sisult suur Malta eristub eelkõige oma mitmekesisuse poolest. Malta on justkui Vahemeremaade kultuuride sulatuskatel, kus võib kohata tuttavlikku nii siit kui sealt. Siinne kultuurikirevus peegeldub kõikjal: arhitektuuris esineb mälestusmärke eelajaloolistest templitest barokkpaleedeni, kohalikus köögis on segunenud Itaalia, Briti ja Põhja-Aafrika maitsed, keeles on araabia algupära segunenud itaalia, inglise ja prantsuse laensõnadega. Maltalaste kirju etniline päritolu hõlmab esiisasid nii Sitsiiliast, Foiniikiast, Kartaagost, Roomast kui Araabiast.
Katoliikliku Malta kitsuke pind on üle külvatud 365 kirikuga, ainuüksi Malta mitteametlikus pealinnas Vallettas on neid üle kolmekümne ning ka väikseimates külades on vähemasti üks suur kirik.
Valletta linn on Johanniitide Ordu poolt rajatud barokne meistriteos, mis kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Linna kitsad tänavad on ääristatud mitmete põnevate ajalooliste mälestusmärkide ja kunstiteostega. Kirikud, paleed ja skulptuurid vahelduvad aedade, parkide, kohvikute ja turuplatsidega.
Euroopa kirkaimad rannikuveed meelitavad siia sukeldujaid ja snorkeldajaid üle kogu maailma. Selge ilma korral võib nähtavus olla kuni 30 m.
Malta veinivalmistamise traditsioon pärineb juba Rooma ajast.

Malta 4 - Slieman rantabulevardi

Plussid:
Mitmekülgsed aktiivse puhkuse võimalused
Euroopa kirkaima veega sukeldumiskohad
Rohkelt põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi
Lühikesed vahemaad

Miinused:
- Elav vasakpoolne liiklus
- Liivarandu on vähe ja nad asuvad põhikuurortidest eemal
- Kevadine ilm võib olla muutlik

Elekter:
240 V. Pistikupesad on erinevad Eestis kasutatavatest, adaptereid saab laenutada hotellidest või osta supermarketitest, hind u 2 eur.

Raha ja krediitkaardid:
Kehtiv rahaühik on euro. Krediitkaardid, nagu Visa, EuroMaster ja American Express, on laialt kasutusel pealinnas ja puhkekeskustes. Väiksemates asulates ja külapoodides eelistatakse enamasti sularaha.

Post: Malta peapostkontor paikneb Valletta keskuses Castille Square väljakul. Harukontorid on Sliemas Manoel Dimech tn-l ja St. Juliansis St. Andrew ´s ristmikul. Avatud esmaspäevast reedeni 07.45 – 12.45. Postkaardid võib jätta hotelli vastuvõtuletti, punastesse postkastidesse tänaval või postkontorisse. Postmark Eestisse ja Euroopasse maksab 0,37 eurot. Marke saab osta ka suveniiripoodidest.

Helistamine: Kui helistate oma mobiiltelefonidelt Eesti numbritele, siis valige 372 ja telefoninumber. Kohalikule Malta numbrile helistades ei ole riigi koodi vaja ette valida. Hotellist helistamine on tavaliselt kallim. Helistamine mobiililt EL riikidesse maksab sõltuvalt operaatorist ja kohalikust võrgust u 8 EEK/min, tagasihelistamisteenus u 8 EEK/min, vastuvõetav kõne u 3.50 EEK/min, sõnumi saatmine u 2 EEK/min. Täpsemat infot vaata oma mobiilioperaatori koduleheküljelt!

Turismiinfo: Malta turismiinfo asub Valletta värava juures, Freedom Square (väljaku) paremal poolel, aadress Auberge D `Italie, Merchants Street. Avatud E – L kl 09.00 – 17.30 ja pühapäeviti ning pühade ajal kl 09.00 – 13.00. Malta turismiameti kodulehekülg: www.visitmalta.com

Siesta: Vahemere piirkonnale omaselt veedetakse ka Maltal siestat. Kauplused ja apteegid on avatud kl 09.00 – 13.00 ja 16.00 – 19.00. Sliemas võivad osad suuremad ärid olla avatud ka siesta ajal. Vallettas on sel ajal avatud ainult suveniiripoed.

Pühad:
Rahvuslike ja religioossete pühade ajal on kauplused, pangad ja muuseumid suletud.
01.01. Uus aasta
10.02. Pauluse Malta rannikule randumise mälestuspäev
19.03. Püha Joosepi päev
31.03. Vabaduse päev, Briti armee lahkus lõplikult Maltalt (1979).
02.04. Suur Reede
04.04. Ülestõusmispüha
01.05. Tööpüha
07.06. Sette Giugno, 1919 rahvaülestõusu mälestuspäev
29.06. L-Imnarja, Pühakute Peetruse ja Pauluse püha
15.08. Santa Marija, Neitsi Maarja Taevasseminemise päev
08.09. Il-Vitorja, Võidupäev
21.09. Iseseisvuspäev, Malta iseseisvus 1964
8.12. Neitsi Maarja patutu eostamise päev
13.12. Vabariigi päev
25.12. Jõulupäev

Söök ja jook:
Malta köök on saanud mõjutusi saart eri aegadel asustanud rahvastelt. Kasutatakse palju kala ning köögivilju. Väga maitsev on kohalik kitsepiimajuust Gbenja. Malta köögi lahutamatuks osaks on täidetud suvekõrvitsad ning tomatid ja tummised köögiviljasupid. Süüakse ka palju küülikuliha – tavaliselt hautatakse seda punaveinis ning serveeritakse koos kartulite ja salatiga. Maltal valmistati veini juba mitu tuhat aastat tagasi. Tänapäeval tulevad kvaliteetseimad veinid Delicata veinimõisast – nt poolkuiv roosa vahuvein Gellewza. Gozol valmistatakse sidrunilikööri Limoncellat. Roosa liköör Bajtra on valmistatud kaktuseviinast. Heatasemelisi ja hubaseid restorane leiab eriti just St.Juliansis ja Vallettas.

Rannad:
Suur osa Malta rannikust on kaljune. Ujuma pääseb mööda kaljudele paigaldatud treppe. Parimad liivarannad asuvad saare põhjaosas – Meliha Bay, Golden Bay. Ka St Julianis on väike liivarand.

Transport:
Kohalik liinibussivõrk katab kogu saart ning sümpaatsete vanaaegsete bussidega liiklemine on soodne. Nt pilet St Juliansist või Sliemast Valletasse maksab vaid 50 eurosenti. Pileti saab osta bussist, Valletta ja Buggiba bussijaamast või Sliema sadamast.Samuti on võimalik osta soodsaid päevapileteid, nt . 1 - päeva pilet maksab 3,49 Eur.Taksosõit on suhteliselt kallis ning hinnas tuleks kokku leppida juba enne sõidu alustamist. Sliemast Valletasse pääseb ka laevaga, hind u 1 eur. Malta Cirkewwast on laevaühendus Gozo Mgarri sadamaga. Mgarrist saab liinibussiga Gozo pealinna Victoriasse. Ka Malta ja Gozo vahel asuvale Comino saarekesele pääseb laevaga. Maltalt on laevaühendus ka Sitsiiliaga. Laevad sõidavad Catanina ja Pozallo sadamatesse ning sõit kestab u 1,5 tundi.

Ööelu:
Valletas veedetakse õhtuid hubastes restoranides ja baarides. Nooruslik ööelukeskus on St. Julians ning selle kõrval asuv Paceville. Populaarsed baarid on näiteks The Dubliner Irish Pub ja Gigi’s St. Juliansis ning ööklubid 7 Rooms ning Axis/Matrix Pacevilles. Saarel on ka mõned kasiinod, nt St.Juliansis paiknev Dragonara Palace.

Malta 11 - Melliehan kirkko

 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva