Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Lido di Jesolo

Jesolo asub Aadria mere pärlist Veneetsiast kõigest 30 km kaugusel! Piirkonda on õnnistatud ligi 15 km pikkuse liivarannaga, mida nimetataksegi Lido (rand) di Jesolo. Mere äärde kõndides rabab avar panoraamvaade ka paljunäinud reisiselli, sest valget liivariba jätkub nii kaugele kui silm seletab. Lido di Jesolos puhates saab täiel rinnal nautida pikki päikselisi rannapäevi ning õhtu saabudes sukelduda lummavasse Veneetsiasse.

Lido di Jesolo kuurortlinna külastab ligi 4,5 milj. turisti aastas. Seega on siin on olemas kõik, mis meeldivaks puhkuseks vajalik - suurepärane rand, õdusad kohvikud-restoranid, head ostuvõimalused, ööelu.

Aqualandia veeparki peetakse Euroopa parimaks - veepark pakub põnevaid elamusi nii suurtele kui väikestele ja on tavapäraselt avatud maist septembrini. Vt: www.aqualandia.it

Golfisõprade päralt on aastaringselt avatud 18-rajaline golfiväljak. Suurepärane võidusõidurada Go karting rajati juba 1961. See on hea võimalus, et end proovile panna.

Kui päikeselisel rannal lebamisele veel vaheldust otsida, siis võib minna näiteks ratsaretkele mõnesse looduskaunisse piirkonda. Lido di Jesolos on mitmeid ratsatalle, kus teid ootavad asjatundlikud juhendajad ja nende sõbralikud hoolealused.

PLUSSID:

jalutamiseks pikk rannapromenaad
suur valik häid ajaveetmiskohti
mugav ja kerge kuurordis orienteeruda
Veneetsia kõigest 30 km kaugusel

MIINUSED:

kõrghooajal palju turiste
sääsed võivad kimbutada
esineb vargusi

Kraanivett joogiveena ei ole keelatud kasutada, kuid soovitame siiski osta pudelivett.

Apteegid – farmacia – on tavaliselt avatud E-R 09.00-12.30 ja pärastlõunal 15.30-19.30. Laupäeviti ainult hommikupoolikul. Pühapäeviti töötab valveapteek.

Elekter 220 v

WIFI ei ole siin eriti laialt levinud, küll aga leiate mitmeid internetikohvikuid, peamiselt peatänava ääres ja ka mõnedes hotellides

Kauplused on ametlikult avatud E-R 09.00-13.00 ja 15.30-19.00, turismipiirkonnas ja eriti suvisel kõrghooajal töötatakse ka ilma siestat pidamata ja kauem.

Arveldamiseks on soovitav kasutada sularaha, mõnedes kauplustes-söögikohtades aktsepteeritakse ka kaardimakseid. Pangad on avatud E-R 08.30-13.30 ja 15.00-16.00. Sularahaautomaate BANCOMAT leiate puhkerajooni keskusest.

EL riikidesse (k.a. Eestisse) helistamisel on kõneminuti hind 0,47 €, vastuvõetav kõne 0,18€ ja sms-i saatmine 0.13€. Itaalia suunakood on +39.

Kohapeal on hädaabinumbrid politsei - 113, kiirabi - 118,tuletõrje - 115, tegemist on lühinumbritega.

Rahvarohketes kohtades võib ette tulla pisivargusi, seega ärge jätke oma isiklikke esemeid järelvalveta, soovitavalt ka mitte rendiautosse nähtavale kohale, väärisesemeid ja dokumente hoidke hotelli seifis. Hotellitoas sulgege soovitamatute külaliste sisenemise vältimiseks rõduuks.

Transport on Lido di Jesolos suhteliselt hästi korraldatud, ATVO bussifirma teenindab nii lähiümbruse piirkondi kui sõidab ka kaugemale. Taksot on võimalik tellida hotelli retseptsioonist ja NB! taksomeeter hakkab tööle tellimuse edastamise hetkest, samuti võidakse kasseerida lisatasu pagasi vedamise eest.

Itaalia eripäraks on , et baaris-kohvikus leti ääres seistes einestades, on arve tunduvalt väiksem, kui samas kohas laua taga istudes. Jootraha on paljudes kohtades juba arvele lisatud, soovi korral saate meeldiva teeninduse eest tänada 5-10% teenuse summast lisatava jootrahaga. Kalarestoranides peaks arvestama sellega, et menüüsse on tavaliselt pandud kala kilohind ja hiljem tasutav summa võib osutuda suuremaks, kui esialgu arvasite.

Kliima-ei saa rääkida üldisest Itaalia kliimast – põhjaosas (Alpides) on talvel lumi ja üsna jahe, lõunas tunduvalt soojem. Veneetsia talved on niisked ja kõige külmem kuu on jaanuar, mil temperatuur võib langeda alla 0° … kanalitest õhkuv rõskus ja ägedad lühikesed vihmahood on üsna tavaline kliimakombinatsioon. Aeg-ajalt toob Veneetsia laguuni veetaseme tõus kaasa üleujutused – acqua alta . Kohalikud elanikud on selle kõigega harjunud – ilmastikuolude vastu teadupärast ei saa. Veneetsia suved on kuumad ja meeldivad. Keskmine päevane õhutemperatuur juunis-juulis + 25-27°, öine +19-21° ja merevesi +21-24°

 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva