Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Sitsiilia saar

Sitsiilia on Vahemere suurim saar, mida eraldab mandri- Itaaliast Messiana väin. Saare algupärane nimi on olnud Trinacria, mis viitab saare kujule – kolmele selgelt väljajoonistuvale neemetipule.

Sitsiilia muljetavaldavas looduspildis troonib 3342 m üle merepinna ulatuv Euroopa kõrgeim tulemägi - Etna. Etna tipp on enamasti õrna pilvetekki mähitud ning näib oma majesteetlikkuses justkui jumalate eluase. Talveperioodil kattub Etna lumega ja siin on võimalik isegi suusatada. Kuna tegemist on tegutseva vulkaaniga, siis aeg-ajalt paiskab Etna mäenõlvadele tumedat vulkaanituhka ja ei lase enda olemasolu kunagi päriselt unustada …

Unikaalne barokne meistriteos on Etna vahetus läheduses paiknev vulkaanilinn Catania - siinsed elegantsed hooned on valminud enamasti tumedast laavakivimist, mis annab sellele romantilisele linnale eripäraselt võluva väljanägemise.

Sitsiiliat ümbritsevad kolm merd – Türreeni, Joonia ja Vahemeri. Saare pikal rannajoonet leidub nii kaljuseid soppe ja grotte kui liivaseid rannaribasid. Sümpaatses Cefalu kuurortlinnas tuksub Sitsiilia süda – elu kulgeb siin kiirustamata omas rütmis. Selle väikelinna kenal liivarannal saab päikest ja merd nautida hilissügiseni. Türreeni mere värsked annid ja Sitsiilia vulkaanilise pinnase viinamarjadest valminud hõrgud veinid pakuvad naudingut vanalinna hubastes restoranides ja vinoteekides.

Sitsiilia on põnev kultuuride kokkupuutepunkt, olles ajaloo keerdkäikudes kuulunud Suur-Kreeka (Magna Grecia) ning Rooma impeeriumi koosseisu. Peale Rooma impeeriumi langemist on saarel peatunud nii bütsantsi, araabia, normanni kui ka hispaania vallutajad, kes on jätnud oma tähelepanuväärse jälje saare kultuurile- laias laastus arhitektuurist kokakunstini.

Sitsiilia pind on kunstiväärtustega lausa üle külvatud. Pealinn Palermo on kui hiigelsuur kindluste, paleede ning kirikute varakamber, mille kunstiajaloost nõretavatel tänavatel kõndides märkab baroki, renessansi ning teiste ajastute arhitektuuripärle.

Tänapäeva Sitsiilia – see on ülimalt populaarne ja armastatud turismisihtkoht nii itaallaste kui ka välismaalaste hulgas ja siin tõepoolest on, mida vaadata ; pealinn Palermo, ajaloolised Catania ja Sürakuusa, Agrigento ja Selinunte templid, suurepärane kreeka-rooma teater Taorminas, idülliline Cefalu, salapärane ja lummav Etna ja palju muud …

PLUSSID:

rahulik ja ehe Sitsiilia atmosfäär
Cefalu lähiümbruses on palju huvitavaid vaatamisväärsusi
hea valik restorane
merevesi on soe ka septembris-oktoobris

MIINUSED:

vaikne ööelu
paljud rannad on kivised

CEFALU RANNAD:

Keskuse lähedal on kena liivarand, kus laenutatakse lamamistoole ja päikesevarjusid hinnaga u 10€/ kaks tooli ja üks vari. Rannas on baarid, dušš, riietuskabiinid. Merevesi on kuni juunikuuni jahe, kuid püsib soojana hilissügiseni. Kaljustes piirkondades on vees merisiilikud, mistõttu tasuks kaasa võtta ujumisjalatsid.

INTERNET:

Cefalus on internetikohvikud, kasutamine u 5-6€/ tund. Ka paljudes hotellides on ka internetipunktid

KREDIITKAARDID:

Mõnedes restoranides ja kauplustes saab tasuda Visa, MasterCard, Diners ja Visa Electron pangakaartidega. Vajadusel saab raha välja võtta pangaautomaatidest, mis asuvad via Roma-nimelisel peatänaval. Pangad on avatud E-R 08.30-13.30 ja 14.45-15-45

HARRASTUSED:

Jalgsimatkad
Cefalu ümbrus sobib hästi matkamiseks ja jalgrattaretkedeks. La Rocca mäel on mitmeid matkaradu. Teekond Cefalust Diana templi, Rocca kindluse varemetele ja tagasi kestab u. 1-1,5 tundi. Looduslikult kaunis Madonie pargis on samuti võimalik pikemaid jalutuskäike teha.

Jalgrattarent
„SCOOTER FOR RENT“ rendib maastikurattaid. Rendihind alates 10€/päev. Saab laenutada ka mopeede, alates 35€/päev/50cm3 ja mootorrattaid alates 66€/päev/200cm3. Rendihinnas sisaldub ka kiiver, sest selle kandmine sõidu ajal on kohustuslik.

Mopeedirent alates 14.a ja mootorrattarent alates 21. eluaastast „BIKE ZONE“ – maastikurataste rent alates 20€/pv, kiiver hinnas.

Sukeldumine-snorkeldamine
„Sicilia Divers“ – sukeldumiskeskus on avatud suvekuudel Kalura hotellis. 1 sukeldus 45maksab u €, 2 sukeldust u 65€, varustus 15€. Sukeldumine toimub laevast, on võimalik tellida ka erinevaid individuaalkursusi. Täpsem info www.sicilia-divers.com

Suvekuudel saab tegeleda ka snorkeldamisega, väljasõit 20€/ühele inimesele ( retk toimub vähemalt 4 osalejaga). Varustuse rent u.12€/päev Kalura Sport rendib ka veesuuski ja vesijalgrattaid www.hotel-kalura.com
NB! hinnad võivad muutuda

Tennis
Tennist saab mängida Kalura hotelli väljakul, hind u 6.50€/tund, valgustusega väljakul 7.50€/tund, varustuse rent 1.50€
Santa Lucia Le Sabbie d´Oro hotellis on samuti tenniseväljak.

 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva