Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Rhodos

Tänu külluslikule päikesepaistele, arvukatele randadele ja mõnusalt kreekapärasele atmosfäärile, on Rhodos Kreeka üks populaarsemaid puhkekeskusi. Saar on väike ja hea infrastruktuuriga, seega on turistile on mugavalt kättesaadavad kõik puhkamisvõimalused ja vaatamisväärsused. Loodus on lopsakas ja mitmekesine, liivarandadest kuni männimetsadega kaetud mäenõlvadeni.

Rhodosel saab nautida ka ehedat Kreekat, sest saare lõunaosa on turistide poolt veel „vallutamata” ja säilitanud oma traditsioonilise ilme – väiksed valged majad mäenõlvadel, külatavern plataanipuude varjus, kuhu kohalikud uudiseid vahetama kogunevad, oliivisalud ja võrratud vaated. Loomulikult käib Rhodosega kaasas rütmikas Kreeka muusika, mõnusad veinid, maitsvad road ning lõbus suhtlemine.

Rhodos sobib kõigile: nii täiskasvanuile kui ka lastele, nii peredele kui üksikutele seiklejatele. Siin on mõnusaid randu, lahedaid laevasõite, vee- ja lõbustuspark, mitmeid muuseume. Sumedatel suveöödel kutsuvad päikeserammestust välja elama varajaste hommikutundideni avatud baarid ja klubid. Rhodosel leiab ka lastega pere õhtu veetmiseks sobiva mängunurgaga restorani või kohviku, kus hilisõhtuni ringisagivaid jõnglasi keegi altkulmu ei vaata.

Rhodosel leiavad ajaloohuvilised meeldejäävaid elamusi nii antiikkultuurist kui ka keskajast. Saarel on mitu külastamisväärset antiiklinna – Lindos, Kamiros, Ialysossos. Keskaega satute Johanniitide Ordu rajatud Rhodose kindlus-vanalinnas ning lääneranniku kõrgetel kaljudel asuvates Monolithose ja Kritinia kindlustes, mille varemetelt avanevad imelised vaateid türkiissinisele Egeuse merele.

Pealinn Rhodos on vaatamisväärsus omaette. Jalutuskäigust kaunis vanalinnas jääb pikaks ajaks kõrvu kumisema tuulekellade helin. Otse linnamüüride taga loksub meri ning kesksuvises leitsakus on päästev meretuul leevenduseks ülekuumenemise vastu. Laevaga imposantsesse Rhodose sadamasse sõites ei ole veidi kujutlusvõimet appi võttes raske vaimusilmas näha taamal hiigelsuurt päikesejumal Heliose pronkskuju. 3 saj eKr olevat see seitsme antiikmaailma ime hulka kuulunud Rhodose Koloss seisnud 32 meetri kõrguse gigandina otse Mandraki sadamas. Linnaväravatest sisse kõndides avanevad keskaegsed tänavad, mis kutsuvad ringi uitama ning avastama müüride vahele peidetud ajalugu. Sumedatel suveõhtutel aga nauditakse romantilises atmosfääris baaride ja restoranide melu.

Miinused:

- kesksuvisel kõrghooajal on Falirakis ja Rhodose linnas palju turiste
- aeg-ajalt võivad kiusata sääsed

Plussid:

+ mõnus rannapuhkus ja vaheldusrikas loodus
+ rikkalik valik ajaveetmiskohti ja tempokas ööelu nii Rhodose linnas kui Falirakis
+ huvitavad antiik- ja keskaegsed mälestusmärgid
+ väikese vahemaad võimaldavad saarega põhjalikult tutvuda

Autorent
Rendiauto pakub parimaid võimalusi saarega omapäi tutvumiseks. Autorendifirmasid on palju, kuid kõrghooajal juulis-augustis on soovitav auto ette tellida. Juht peab olema vähemalt 21-aastane ja omanud juhiluba vähemalt 1 aasta. Suuremate autode ja mikrobusside puhul on miinimumvanus 23. Bensiinihinnad on sõltuvalt margist ja firmast vahemikus 1.05 - 1.20 eurot (u 16 – 19 kr).

Harrastused
Hotellid pakuvad erinevaid sportimisvõimalusi: basseinid, jõusaalid, tenniseväljakud, squash, minigolf. Golfiväljak Afandou-Golf asub samanimelises külas saare idarannikul, Rhodose linnast u 20 km, Falirakist 4 km kaugusel. 18-rajaline golfirada. on kevadeti väga heas korras, suviti kipub väheste sademete hulga tõttu pisut kuivama. Maksta saab ainult sularahas. Väljaku juures on ka tagasihoidlik golfiklubi. Vt: www.afandougolfcourse.com.
Ratsabaas paikneb saare läänerannikul, Rhodose linnast u 10 km kaugusel. Maneežil ratsutamine maksab u 20 EUR/tund, looduses 35 EUR/tund. Soovitav on aeg ette broneerida. Loomulikult pakuvad suuremad rannad nii Rhodosel kui Falirakis hulgaliselt sportlikke veelõbustusi nagu skuutri-, banaani- ja langevarjusõit, vesijalgrattad, purjelauasõit. Falirakis asuvad suur veepark ja lõbustuspark. Rhodose linna Mandraki sadamast saab minna sukeldumisretkedele läbipaistva ja puhta veega lahesoppidesse.

Ilmastik
Kliima on Vahemereline – pehmed talved ning kuumad, kuivad suved. Suvine kuumus on kergelt talutav, sest õhk on kuiv ja saare põhjaosas puhuvad pidevalt värskendavad meretuuled. Öine temperatuur on juunist septembrini mõnusalt soe: 21-24 kraadi, oktoobris u 19 kraadi.

Raha ja krediitkaardid
Kehtiv rahaühik on euro. 1 € = u 15,65 EEK. Eurosid saab osta Eestis. Eesti kroone kohapeal ei vahetata. Krediitkaardid, nagu Visa, EuroMaster ja American Express, on laialt kasutusel pealinnas ja puhkekeskustes. Väiksemates tavernides ja külapoodides eelistatakse reeglina sularaha.

Mobiiltelefonid: Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele hakkavad välismaal mobiiltelefoniga helistades alates 30.augustist 2007 kehtima Euroopa Liidu ühtsed tasud (Eurohind), mis langetavad välismaal helistamise kulusid.
Eurohind sätestab välismaal Euroopa Liidu riikidesse helistamise hinnaks 7.90 krooni ja vastuvõetava kõne minutihinnaks 3.50 krooni

Rannad
Üle 30 Rhodose ranna on pärjatud nende puhtust tunnustava rahvusvahelise sinise lipukesega. Saare läänekallas on reeglina üsna tuuline, idakallas tunduvalt vaiksem. Lääneosa rannad (Ixia, Ialyssos) on kiviklibused ja tuulised, seetõttu ei ole seal suviti liiga palav, kuid merepõhi on ebamugavalt kivine. Rand on kivi-liiva segune. Ka Rhodose linnas on mitu päevitamiseks ja ujumiseks sobivat randa, enamasti liiva-kivi segused. Tasub arvestada, et linna lääneküljel paiknev rand on samuti pidevalt tuuline. Kes otsib rahulikuma lainega randa, leiab selle saare tipus asuvast Akvaariumist edasi minnes u hotelli Mediterranea juures (see on juba saare idakülg), kus meri on alati rahulikum ja rand liivasem. Head liivarannad on idarannikul Falirakis ja Lindosel, kus tavaliselt ei puhu tugev tuul ning õhutemperatuur on mõni kraad kõrgem kui läänerannikul. Faliraki laugjad rannad sobivad ideaalselt lastele. Suurepärased vähemrahvastatud liivarannad asuvad idarannikul Kalitheas ja Tsambikas (Faliraki lähedal). Sissepääs randadesse on tasuta, kuid lamamistoolid maksavad sõltuvalt rannast 4-5 eur. Kaks tooli koos päikesevarjuga maksab u 8 eur.

Restoranid, baarid, kohvikud
Söögi-ja joogikohtade valik on lai. Menüüd on trükitud kõikides peamistes võõrkeeltes. Keskmise hinnatasemega tänavakohvikus maksab õlu u 2-2.50 eur, tass kohvi al. 2 eur, 1 l majaveini al. 6.40 eur. Lihatoidud al. 5 eur, kalatoidud al. 8 eur, Kreeka salat ja eelroad al. 3-4 eur, pitsa al. 4.50 eur ja omlett al. 4 eur. Loomulikult on väga erineva hinnatasemega söögikohti ning hinnatase sõltub nii asutuse nimest (kohvik, tavern, restoran) kui ka asukohast. Rhodose linna võrratu sadamavaatega ning vanalinna peaväljaku söögi-joogipaigad on tunduvalt kõrgemate hindadega. Kalatoidud on suhteliselt kallid ja nende hinda arvestatakse kilo järgi. Suvisel ajal on kalavalik aga väga mitmekesine ja värsked mereannid kogu aeg saadaval.

Transport
Rhodose bussivõrk katab enam-vähem kogu saare. Teenust pakuvad R.O.D.A. ja K.T.E.L., mis ühendavad Rhodose linna väiksemate küladega sisemaal ning lääne- ja idarannikul. Bussid on käigus 07.00-23.00. Taksodel on linnade ja külade vahel sõitmiseks fikseeritud tariifid, nt. Rhodos - Faliraki 15 eur, Rhodos – Lindos 35 eur. Rhodose kesklinnast lennujaama maksab taksosõit u 17 eur.
 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva