Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Dahab - Pikad rannad ja lahe atmosfäär

Dahab on väike linn, mis asub Siinai poolsaare kagu osas umbes 80 km Sharm el Sheikhist. Noorte ja nooruslike rändajate seas populaarne kuurort Dahab on oma nime saanud kuldkollaste liivakivikaljude ja kuldkollase liivaga randade järgi - „dahab" tähendab araabia keeles kulda. Turismilinnake on välja kasvanud Assalah'i beduiinikülast, seda nime kannab palmidega palistatud rannapromenaadiga keskus praegugi. Dahabiks nimetavad kohalikud küla äri - ja administratiivkeskust.

Õhtuti kogunetakse Assalahi küla tuledesäras rannapromenaadi restoranidesse keha kinnitama, arvukatesse suveniiripoodidesse sisseoste tegema või niisama jalutama.

Dahab on purilaudurite ja sukeldujate lemmikpaik. Umbes 8 km kaugusel linnast asuvad kuulsad sukeldumispaigad Blue Hole ja Abu Galum. Dahab on ka maailmakuulus purjelauasõidu poolest. Dahabi liivase maasääre ühel pool tagavad tuuled eriti sileda vee ja head tingimused purjelauasõiduks, maasääre teist poolt kutsuvad purilaudurid Speedy'ks, kuna seal on sile meri, aga väga tugev tuul, mis teeb sellest ideaalse paiga suurtel kiirustel sõiduks. Sealt leiab ka ühe väikse lahe, mida kutsutakse Baby Bay'ks ja kus harrastatakse freestyle sõitu.

Kes surfaja ega sukelduja ei ole, saab veemõnusid nautida snorkeldades või ranna lähedal „banaanisõitu" tehes. Veealust maailma võib imetleda ka klaaspõhjaga paadist.

Lisaks veespordihuvilistele meelitavad soodsad hinnad ja lahe atmosfäär Dahabisse ka lihtsalt ealt ja hingelt noori rändajaid. Näiteks asub keskusest kahe tunni sõidu kaugusel Mt Sinai ja St Catherine klooster, mis on mõlemad väga populaarsed kohad päikesetõusu ja -loojangu vaatamiseks.

Dahabi üks põhiatraktsioone on ainulaadsed on-the-ground restoranid, mis on segu hipi ja beduiini stiilidest. Ranna äärde on asetatud madalad lauad ning nende ümber suured padjad, mis on kaunistatud värviliste riietega. Enamustes restoranides on kalaletid, kust saab endale sobiva kala valida ning lasta see oma maitse järgi valmistada. Söögid on isuäratavad ning suhteliselt taskukohased, kuigi veidi üle keskmise Egiptuse restoranide hinnataseme.

Dahab on ehe ja lahe - tulge ja veenduge ise!

Dahabi plussid ja miinused

  • + pikk liivarand ja puhas merevesi
  • + head veespordivõimalused
  • + odavad hinnad, suur kaubavalik
  • + sõbralik teenindus
  • + mõnusad rannarestoranid ja -baarid, maitsvad road
  • - merepõhjas võib olla meresiile (kummisussid päästavad)
  • - Dahabist algavate ekskursioonide ja väljasõitude valik väiksem

Vahemaad
Dahab - Sharm el Sheikh 80 km
Dahab - Assalah 3 km
Dahab - Nuweiba 85 km

 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva